Hogyan tartsunk rendet a gyerekszobában?
Ahol legalább egy kisgyermek van a családban vagy annál több, ott nincs az az elegendő idő, amit pakolással tölthetnénk. Az embernek az az érzése, hogy egész nap, újra és újra rendet tesz, de valahogy mégis káosz és rumli van az egész lakásban, bármennyi időt is fordítunk rá. A mosogatnivaló, a koszos és tiszta ruhák, a rengeteg lábbeli, kabátok, sapkák, a könyvek és a játékokról már ne is beszéljünk. Számos mém, vicces bejegyzés, szólás született arról a lehetetlen küldetésről, hogy gyerekek mellett hogyan tartsunk rendet. Sajnos a tuti receptet senki sem ismeri. Viszont szívesen megosztunk pár tippet veletek, amivel egyszerűbb a rendrakás, gyorsabb és nagyobb rendet lehet tartani.

Szóval mit tegyünk, hogy megszűnjön e szélmalomharc az elemekkel, a játékok hadával és a folyton mindent kiborító, széthagyó csemetékkel? Hogyan tartsunk rendet a gyerekszobában?
Ha szerencsénk van, akkor szívesen besegítenek a pakolásnál. Kérjük meg őket napjában többször is, hogy tegyenek rendet, segítsünk nekik. Ne mindent mi intézzünk egyedül. A korán elkezdett közös pakolás későbbiekben rendszerető gyereket eredményezhet. Ráadásul közös mókának is beillik.
A forgó rendszer tuti megoldás. Nem hagyunk elől csak egy-két játékot, a többit rakjuk el a szem elől. Néha cseréljünk és az eltett dolgokat vegyük elő, az eddig használtakat tegyük el. Így hatalmas örömmel csodálkozhatnak rá egy-egy régi-új játékra a csemeték és kevesebb a pakolnivaló is, ha nincs minden elől.
Szanáljunk, válogassunk gyakran. A hiányos, törött játékoktól nyugodt szívvel szabaduljunk meg. Ha még használható, de sosem játszottak vele a csemeték, nem lett befutó az adott játék, adományozzuk el rászoruló családoknak, kórházaknak, óvodáknak. Mindjárt nagyobb lesz a rend, ha kevesebb a szétpakolnivaló és ezzel ráadásul jót is cselekedtünk pluszban. A gyerkőc hamar megtanulja, hogy mennyire szuper érzés adni, segíteni másokon.
Ha egyikkel sem értünk el tartós eredményt, akkor érdemes nagyon klassz, praktikus csomagolóeszközökkel készülni, amikbe gyorsan bedobálhatjuk a játékokat és rögtön a rend érzése lesz újjá rajtunk. Már nagyon mutatós játéktárolók, dobozok, zsebes, felakasztós tárolók kaphatók, amik a gyerekszoba dekorációját is adhatják, nem csak a rend érzését. Kisebb-nagyobb tárolókkal készüljünk és tematikusan rendszerezzük a játék sereget. Külön az autókat, külön a plüssöket, a társasokat, a rajzeszközöket és egyéb alkotó tevékenységhez szükséges dolgokat.
Ha több gyermek van, akkor érdemes mindenkinek külön tárolót kialakítani. A pakolást is nagyban megkönnyíti, ha van egy saját kis helyük, ahová tehetik a kincseiket. Nem mellesleg ezekbe a tárolókba könnyen, egyszerűen bedobálhatunk mindent pár perc alatt. Pillanatok alatt eltüntetjük a kíváncsi, vizslató szemek elől a rumlit. Ami aztán egy mozdulattal újra a szoba közepére önthető, ha a gyerkőc a legeslegalján keres valamit. Gondoltunk a nagyobb gyerekekre is, bár a kamasz gyerekek szobája és a rend általában két külön dolog. Azért írtunk néhány tippet mit tehetsz Anyukaként, hogy a kamasz szobában is rend legyen.